اپلیکیشن موبایل فاکتور پی پینگ


ساخت فاکتور و دریافت پول آنلاین تنها با چند کلیک

اگر کسب و کار دارید و نیاز به صدور فاکتور و دریافت وجه به صورت آنلاین و آفلاین برای مشتریان متعدد دارید اپلیکیشن تجاری پی پینگ با قابلیت های زیر نیازهای شخصی و کسب و کاری شما را تامین می کند .

قابلیت صدور فاکتور آنلاین
تعریف بی نهایت مشتری با جزئیات مانند آدرس شماره تماس و ایمیل و متن یادآوری
امکان تعریف فاکتورهای دوره ای و منظم با قابلیت یادآوری
اتصال به موبایل پوز ( MPOS ) و پرداخت با کارت جهت مراجعات حضوری
ایجاد لینک پرداخت منحصر به فرد برای هر فاکتور جهت پرداخت آنلاین
دریافت گزارش منظم فاکتورهای پرداخت شده و به تعویق افتاده
تعریف بی شمار آیتم مالی ثابت و قابل تغییر


راهنمای استفاده از اپلیکیشن فاکتور

ثبت نام / ورود

با ورود به اپلیکیشن تجاری می توانید از امکانات بیشمار آن استفاده کنید و یا چنانچه تا به حال ثبت نام نکردید میتوانید از طریق اپلیکیشن نیز ثبت نام را انجام دهید.

فاکتور سریع

در این روش نیازی به ایجاد فاکتور نیست . شما می توانید از آیتم هایی که قبلا برای محصولات یا خدماتی ایجاد کردید استفاده کنید و حتی در مواردی که آیتمی را ایجاد نکردید فقط مبلغ را به صورت دستی وارد کنید

آیتم مالی

با سرویس آیتم مالی می توانید برای هر یک از محصولات/خدمات خود، لینک پرداخت منحصر بفرد ایجاد کنید، که امکان دریافت اطلاعات فردی پرداخت کننده مانند: نام، نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل، آدرس (کدپستی) و حتی پرسش سوال مخصوص به خودتان رو هم دارد، بعد از ساخت آیتم مالی میتوانید لینک پرداخت ایجاد شده را در شبکه های اجتماعی و یا از هر طریقی به اشتراک بگذارید تا امکان پرداخت آنلاین را برای کاربران تان فراهم کنید .

همچنین برای اضافه کردن محصولات به فاکتور باید از آیتم مالی استفاده کنیم
درصورتیکه تا به حال آیتم مالی ایجاد نکرده اید . برای این کار می توانید از گزینه "+افزودن" آیتم مالی محصولات را ایجاد کنید.بعد از انتخاب آیتم های مورد نظر از بخش مجموع فاکتور می توانید لیست آیتم های انتخابی را مشاهده کنید.

در صورتی که قصد افزودن سریع مبالغ ای از پیش تعیین نشده، با توضیحات مختلف به فاکتور خود دارید می توانید به بخش" افزودن آیتم دستی" مراجعه کنید.

راهنمای ایجاد آیتم مالی

عنوان : نام محصول یا خدمت
آپلود تصویر : تصویر مربوط به آیتم را بارگذاری کنید
توضیح : اگر توضیحی درباره آیتم دارید وارد کنید
مبلغ : با فعالسازی ' انتخاب مبلغ توسط مشتری' پرداخت کننده مبلغ آیتم را تعیین می کند.

توجه : فعالسازی "تعیین مبلغ توسط مشتری" تنها در لینک مستقیم پرداخت آیتم کاربرد دارد، در صورتی که این گزینه را فعال کرده باشید هنگام ساخت فاکتور به صورت دستی مبلغ محصول را باید وارد کنید.

تعداد : تعداد محصول یا خدمات را وارد کنید. به ازای هر پرداخت یک شماره کم می شود و وقتی صفر شود دیگر این فرم قابل پرداخت نیست. اگر محدودیتی در تعداد ندارید گزینه " تعداد نامحدود " را فعال کنید.
مالیات : مالیات تنها در ساخت فاکتور کاربرد دارد. در صورت فعالسازی ارزش افزوده، 9% مالیات بر روی مبلغ کل فاکتور اضافه می شود و در جزییات فاکتور قابل مشاهده است.
لینک مستقیم پرداخت : با فعالسازی این گزینه، لینک پرداخت وQR Code مخصوص و ثابت به این آیتم در اختیارتان قرار داده می شود.

در این قسمت هر بخشی را که بر روی حالت اجباری قرار دهید. پرداخت کننده قبل از پر کردن اطلاعات خواسته شده امکان وارد شدن به صفحه ی پرداخت را نخواهد داشت.
لینک صفحه بازگشت : آدرس لینک صفحه بازگشت حتما باید http یا https باشد. با قرار دادن آدرس صفحه دراین قسمت کاربر پس از پرداخت موفق به آنجا هدایت خواهد شد.
سوال سفارشی : اگر سوالی دارید و یا اطلاعات خاصی از پرداخت کننده ی خود می خواهید می توانید این فیلد را فعال و سوال خود را وارد کنید.
روش های پرداخت

لینک
ارسال لینک جهت پرداخت آنلاین : در این روش شما می توانید با انتخاب مشتری (یان) لینک پرداخت فاکتور برای آنها ارسال شود . در صورتیکه مشتری از قبل در لیست مشتریان ثبت نشده باشد کافیست شماره موبایل پرداخت کننده را وارد کنید، که در این صورت لینک پرداخت از طریق پیامک ارسال می شود.نقدی
ثبت پرداخت نقدی : پرداخت نقدی زمانی کاربرد دارد که پرداخت‌کننده‌های شما پرداخت‌ها را به‌صورت دستی یا کارت‌به‌کارت انجام داده‌اند و شما می‌خواهید اطلاعات و جزییات پرداخت آنها را در پنل خود ثبت کنید.
با انتخاب این روش کافیست مشتری را انتخاب کرده و یا در صورتیکه در لیست مشتریان نباشد شماره تماس وارد کنید که گزارش پرداخت برای پرداخت کننده نیز پیامک شود.mPOS
پرداخت از طریق دستگاه mPOS : این روش در مواردی کاربرد دارد که شما دستگاه mPOS پی پینگ را خریداری کرده باشید که با انتخاب این روش پرداخت و دستگاه مورد نظر مبلغ پرداختی به صورت خودکار روی mPOS قرارداده می شود و پرداخت کننده می تواند از طریق کارت بانکی پرداخت را انجام دهد و در صورتیکه تمایل داشته باشد شماره موبایل خود را جهت ثبت در گزارشات وارد می کند.

برای اتصال دستگاه mPOS به اپلیکیشن فاکتور باید از بخش تنظیمات دستگاه را به فاکتور اضافه کنیدمشتریان

ثبت کردن مشتریان این امکان می‌دهد که در هنگام ارسال فاکتور، به لیست مشتریانتان دسترسی راحت‌تری داشته باشید.
در قسمت مشتریان قادر خواهید بود، فهرست مشتریان، را مشاهده کنید و برای ثبت مشتری جدید کافیست گزینه
"+ افزودن" را بزنید.
همچنین با انتخاب مشتری امکان ویرایش اطلاعات و حذف از لیست مشتریان امکان پذیر است.

فاکتورفاکتورهای معمولی

با فاکتور آنلاین پی پینگ دیگر نیازی به صدور فاکتور کاغذی، ارسال فاکتور بصورت فیزیکی و دریافت پول بصورت نقدی یا کارت به کارت نیست. با استفاده از این سرویس می‌توانید برای محصول یا خدمتی که ارائه می دهید بصورت آنلاین فاکتور صادر و برای مشتری خود ارسال کنید و مبلغ فاکتور را با یک کلیک از طریق درگاه پرداخت بانکی دریافت نمایند.
برای ساخت فاکتور معمولی گزینه "+ افزودن" را انتخاب کنید.
ایجاد فاکتور

قالب

برای تسریع در ساخت فاکتور می‌توانید، قالب‌هایی را به‌صورت آماده ایجاد کنید و در هنگام ساخت فاکتور از آنها استفاده کنید.
با انتخاب یکی از قالب هایی که از قبل ایجاد کردید می تواند فرایند ساخت و ارسال فاکتور را تسریع بخشید و در هنگام ساخت فاکتور فقط مشتری را اضافه کنید

شماره فاکتور : شماره فاکتور شامل عدد می باشد و براساس نیاز خودتان ویرایش نمایید.
ارسال به : از لیست مشتریان، مشتری مورد نظرتان را انتخاب کنید .

تاریخ فاکتور

تاریخ ارسال : تاریخ ثبت فاکتور میتواند امروز یا هر تاریخی که مورد نیاز خودتان است انتخاب شود
تاریخ سر رسید : انتخاب تاریخ سررسید به منزله صدور فاکتوری است که باید تا تاریخ مورد نظر پرداخت شود. در صورت رسیدن تاریخ سررسید لینک پرداخت همچنان فعال و قابل پرداخت می‌باشد ولی وضعیت فاکتور در حالت «معوق» نمایش داده می‌شود تا مطلع شوید از تاریخی که شما مشخص کرده اید گذشته ولی همچنان پرداخت کننده پرداخت خود را انجام نداده است .
آیتم ها : آیتم های مورد نظرتان را به فاکتور بیفزایید و در صورت تمایل به حذف و یا ویرایش هر یک از آیتم ها، آیتم مورد نظر را انتخاب و تغییرات را اعمال کنید.
سایر اطلاعات : در قسمت اطلاعات بیشتر، امکان اضافه کردن فایل به صورت ضمیمه، پیام به مشتری و قوانین هم وجود دارد که با انتخاب نمایش فقط پس از پرداخت تمامی این موارد بعد از پرداخت موفق فاکتور به مشتری نشان داده می شود.

توجه : همچنین متن یادآوری فقط برای یادآوری شما است و به مشتری نمایش داده نمی شود

افزودن فایل به فاکتور : فایل هایی که نیاز می دانید که پس از پرداخت یا در همه حالت به همراه فاکتور به پرداخت کننده نمایش داده شود را با کلیک بر روی افزودن فایل ضمیمه کنید

ذخیره به عنوان پیش نویس : با انتخاب این گزینه فاکتور ذخیره میشود ولی ارسال نمی گردد.

ارسال : لینک پرداخت فاکتور از طریق پیامک برای مشتری شما ارسال می شود. (در صورت ثبت ایمیل مشتری از طریق ایمیل هم فاکتور ارسال می گردد.)

فاکتورهای زمانبندی

می‌توانید با استفاده از این سرویس، تنظیم کنید که یک فاکتور با فاصله زمانی مشخص بصورت خودکار برای افراد ارسال گردد.
بطور مثال قصد دارید به صورت اقساط، مبلغ مشخصی را از مشتری خود دریافت کنید، با استفاده از فاکتور زمانبندی شده هر ماه سر موعد بصورت اتوماتیک لینک پرداخت برایش از طریق ایمیل و پیامک ارسال می‌گردد و آن فرد با کلیک بر روی لینک، پرداخت خود را انجام می‌دهد.جزئیات فاکتور

برای مشاهده جزئیات هر فاکتور کافیست روی هر کدام کلیک کنید .دسته بندی فاکتور

بعد از ایجاد و یا ارسال هر فاکتور میتوانید آنها را به صورت دسته های مشخصی مشاهده کنید.

همه : به صورت پیش فرض همه ی فاکتور ها را در لیست قابل رویت هستند.
پیش نویس : لیست فاکتورهای ایجاد شده که هنوز ارسال نشده انددر انتظار پرداخت : لیست فاکتورهای ارسال شده که پرداخت نشده اند
پرداخت شده : لیست فاکتورهای ارسال شده که پرداخت شده اندمعوق : لیست فاکتورهای ارسال شده ایی که تاریخ سررسید آنها گذشته است.لغو شده : لیست فاکتورهایی که ارسال شده ولی توسط پرداخت کننده لغو شده اند.دانلود اپلیکیشن

دانلود نسخه Android

نسخه PWA
این مقاله مفید بود؟
لغو
خیلی ممنون!